Судење за случајот „Убиство на бездомник“ во Скопје – 9:30 часот

Во Основниот кривичен суд Скопје ќе се одржи рочиште по поднесен Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство од чл.123 ст. 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот се товари дека на 01.03.2017 година, по претходна расправија, на бул. „Св. Климент Охридски“ во Скопје, го лишил од живот лицето С.С. на возраст од 52 години.

Датум

Фев 07 2020
Expired!

Време

All Day