Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи  врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во кое биле превезувани … ПовеќеСе врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

Притвор за велешанец осомничен за загрозување на сигурноста

Основното јавно обвинителство Кавадарци отвори постапка против едно лице кое е осомничено дека сторило продолжено кривично дело – Загрозување на сигурноста предвидено во член 144 став 3 во врска со став 1 и во врска со член 45 од Кривичниот законик. Осомничениот жител на Велес во неколку наврати, преку една социјална мрежа, упатувал сериозни закани … ПовеќеПритвор за велешанец осомничен за загрозување на сигурноста

Даночен инспектор обвинет за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог  против едно лице за сторено кривично дело – Примање поткуп од член 357 став 2 од Кривичниот законик. Обвинетата се товари дека како службено лице – даночен инспектор во Управата за јавни приходи при Министерството за финансии – даночно одделение Кавадарци, побарала парични средства од сметководител на правно … ПовеќеДаночен инспектор обвинет за примање поткуп

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го товари за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 став 2 во врска со став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик. Обвинителството утврди дека обвинетиот во … ПовеќеПоднесено обвинение за поранешен градоначалник

Финансиски извештај за 2016 година на Основното јавно обвинителство – Кавадарци

Биланс на состојба 2016 година ОЈО Кавадарци Биланс на приходи и расходи 2016 година ОЈО Кавадарци Посебни податоци 2016 година ОЈО Кавадарци Структура СПД 2016 година