Во притвор разбојникот кој ограби казино во Гевгелија

Во притвор разбојникот кој ограби казино во Гевгелија

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице на 40-годишна возраст од Гевгелија поради постоење на основано сомневање дека сторил кривични дела  Недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 и Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од … ПовеќеВо притвор разбојникот кој ограби казино во Гевгелија

Жител на село Стојаково под истрага заради неовластено производство и пуштање во промет на марихуана

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно 48-годишно лице од село Стојаково поради постоење основано сомневање дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. При претрес во домот на осомничениот на 30.10.2018 … ПовеќеЖител на село Стојаково под истрага заради неовластено производство и пуштање во промет на марихуана

Обвинителен акт против едно лице кај кое е најдена марихуана

Основното јавно обвинителство  Велес поднесе Обвинителен акт против едно лице на 27 годишна возраст од с. Селемли, Општина Богданци за кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од чл.215 ст.1 од Кривичниот законик. По извршен претрес по Наредба на судија на претходна постапка од Основниот суд Гевгелија, на … ПовеќеОбвинителен акт против едно лице кај кое е најдена марихуана